Ethereum Coinbase Üzerinde Bir Anda 13 Dolara Düştü

Ethereum-neden-geriledi

Ethereum yaşadığı zor günlerin ardından, geçtiğimiz 6 Aralık tarihinde çok ilginç bir olay yaşadı. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase’in GDAX borsasında yaşanan olay, Ethereum fiyatının çok kısa bir süreliğine 13 dolara inmesine neden oldu. 6 Aralık ile 7 Aralık arasındaki gecede bir çok kripto para birimi inanılmaz düşüşler yaşamış ve Ethereum CoinMarketCap üzerinde 80 dolar bölgesine gerilemiş olsa da, 13 dolara anlık düşüş neredeyse imkansız olarak görülmekte.

Ethereum neden geriledi

Kripto para analisti Cole Garner ise, 13 dolar ile 60 dolar arasındaki emirlerin gerçekten de platforma girildiğini ifade etmekte. Garner’ın attığı ekran görüntülerinden de görülebileceği üzre, GDAX üzerinde 55 dolar ve 65 dolardan verilen emirler mevcut. Basın saatine göre 80 dolar üzerinde olan ETH, dün Garnet tarafından %36 daha düşüğe, 55 ile 65 dolara alım buldu.

$ETH flashcrashed to $13 on GDAX!
Filled all my low orders. ALL OF THEM.

Sickeningly low!

What the FUCK just happened?

Who else got filled on this? pic.twitter.com/h0Kseg97ul

— Cole Garner (@ColeGarnerBTC) 6 Aralık 2018

ethereum

13 Doların Sebebi Ne? Bu gibi anlık düşük emirler, genellikle trader hatasından ve kişinin fiyatı yanlış girmesinden kaynaklanabilmektedir. Yatırımcılar kripto para borsalarında kolaylıkla yanlış rakam girerek bu gibi hatalı olaylara neden olabiliyor. Bu durumda da 13 dolara emir giren kişinin, 113 dolar yazmak isterken bunu yapmış olması oldukça muhtemel.

İlginç olan ise Ethereum’un 2017 yılının 7 Aralık tarihinde, ETH fiyatı 322 dolar civarındayken birden 0.1 dolara düşmesi olayının da Coinbase üzerinde yaşanması oldu.